Nemoc je informace, že něco dělám špatně. Nemoc znamená ne-moc neboli nemám moc nad sebou, svým tělem,…nejsem v ROVNOVÁZE!

Nemoc nezačíná na úrovni těla, nemoc se nám na úrovni těla ukazuje. A tam ji nevyléčíme. Ano, důsledky můžeme farmaceutickými produkty „zahnat“ (alespoň na nějakou dobu). Ale co dál? Chceme se opravdu vyléčit? Pak musíme jít hlouběji.

A proč je tělo nemocné? Protože tělo neumí lhát :). My si lhát můžeme, že se máme „dobře“ a je vše fajn. Tělo nám to naservíruje se vším všudy.

Co jednotlivé informace znamenají?

Bolesti zad = naložili jsem si na svá bedra více, než uneseme

Kašleme, dusíme se = něco či někdo nás dusí, nemůžeme kvůli prostředí/lidem volně dýchat

Jsme obézní = vysíláme svým buňkám povel „dělejte tukovou obranu„!

Kazí se zuby = máme něco nebo někoho plné zuby, něco nemůžeme skousnout.

problémy se zrakem = něco nechceme vidět

rakovina = člověk žije destruktivním způsobem, zžírá se, neumí říct ne

kožní problémy = něco se dere na povrch, nejčastěji potlačené emoce

Co dědičnost?

Mnoho lidí se obhajují, že tu nemoc mají dědičnou. Že přeci i tatínek i dědeček s tím bojovali. Pozor, nemoc se nedědí, dědí se způsoby chování a myšlení vedoucí k nemocem. Všimli jste si toho, že dcera bývá fyzickými proporcemi podobná matce? A všimli jste si toho, že tahle dcera vaří stejná jídla, která jí maminka naučila a sportuje tak často, jak často sportuje její matka? Jinými slovy nesportuje a vaří knedlo-vepřo-zelo.

Nebo všimli jste si starších obézních lidí venčící psy, jenž vypadají svými proporcemi stejně jako oni? Má snad ten jezevčík, jenž sotva se svou nadváhou ujde pár desítek metrů, stejné geny jako jeho majitel či majitelka? Nemá. Jen svou majitelku kopíruje. Kopíruje způsob života. Kopíruje návyky.

Dědí se životní návyky. Rodiče jsou našimi vzory do doby, než si uvědomíme, že žít jak oni nechceme a něco či všechno změníme.

Co s tím dělat?

Čistit, čistit a ještě jednou čistit:

  1. tělo. Tělo je jako nástroj. Jak ho naladíme, tak bude hrát. Jak se o něj budeme starat, tak nám bude sloužit. Co do něho dáme, to z něho vyleze. Jaké jídlo jíte a jak pravidelně cvičíte?
  2. prostředí. Opusťte prostředí, které Vás dusí. Dlouhodobě to zvládnout lze, ale opravdu stojí za to se nechat ničit?
  3. vztahy. Vyčistěte vztahy. Trávíte čas s lidmi, kteří Vás posouvají nebo spíše srážejí? Proč tedy jste v jejich přítomnosti? Opravdu máte k dispozici tak dlouhý život, že si to můžete dovolit?
  4. emoce. Emoce se musí vyplavit. Jednou se vyplaví. Buď je vyplavíte vědomě, nebo se vyplaví v době, kdy to pro Vás nemusí být nejvhodnější. Co bude pro Vás lepší?
  5. způsob myšlení. Kam směřuje naše myšlení a naše pozornost, to roste. Když myslíme na to, že to asi bude bolet, jak to asi dopadne? :). Když myslíme na negativní věci, negativní věci naplní náš život. Se vším všudy.

Suma sumárum

Nemoc je pouze náš odraz. Nastavené zrcadlo. Informace, že dělám něco špatně. Tak kdy to změním?