Položili jste si někdy otázku „proč milujete svého partnera?“ Milujete ho skutečně, tzv. bezpodmínečně, a nebo milujete to, co vám přináší?

Proč tedy milujete svého partnera?

1) Životní úroveň

Mnoho žen si plete lásku s emoční touhou. Touhou po tom být zajištěná, mít hezkou sociální úroveň a hezký životní styl. Často nemilují muže v pravém slova smyslu, ale mají ho rády jako nositele a uspokojovatele těchto tužeb. Dalo by se říct, že více milují jeho postavení a benefity z toho plynoucí než jeho samotného. Pokud by o dané benefity přišel, pak by se ukázalo, zda ho opravu milují a nebo milovaly to, co jim přinášel.

2) Potřeba pozornosti

Velká část žen se zamilují ve chvíli, kdy jim nějaký muž začne dávat pozornost. O to víc, pokud se jim pozornost v dětství nedostávala. A ještě o to víc, pokud jí nedostávaly od svého otce.

Tyto ženy v podstatě principu potřebují naplňovat emoční potřebu z dětství a mají rády uspokojovatele této potřeby.  Vlastně ho k tomu potřebují. Pokud jim tuto potřebu přestane uspokojovat, vynucují si ji nebo jdou prostě jinam.

3) Potřeba vs. láska

Je dobré rozlišit lásku a emoční touhu.

Prostě láska je bezpodmínečná a neklade podmínky. Milujete bez ohledu na vnější podmínky, bez ohledu jestli je partner zdravý nebo nemocný, mladý nebo starý, chudý nebo bohatý. Prostě milujete jeho, ne okolnosti a benefity. 

Pokud jste ale závislí, pak nemilujete. Máte emoční touhu a potřebujete „něco“ dostávat od okolí – čili od partnera. Jakmile vám to přestane dávat, vyhledáváte to jinde. Protože to potřebujete. Prosím vás, to není láska, ale závislost. Pokud to tak máte, nemilujete jeho, ale milujete to, že vám to dává. Že je tím vaším nositelem a uspokojovatelem. V tomto případě můžou být emoce velmi silné, obzvlášť ve chvíli, kdy svého nositele ztrácíte. Máte pocit, že to „bez něj“ nedáte a že je pro vís tak důležitý. Je to stejné jako na odvykačce.

Suma sumárum

Milujete toho člověka nebo jeho postavení a životní styl, který vám poskytuje?

Milujete svého partnera nebo milujete to, co vám dává a přináší?

Milovali by jste ho i kdyby vám nic nedával?

Odpovězte si sami.