Jak se v životě posunout?

1. Volte činnosti, které vás posunou

Poznáte je jednoduše – většinou „bolí“ a patří k těm „nepříjemným“ – alespoň ze začátku. Studujte, přemýšlejte, sportujte, překonávejte prostě sami sebe.

„Vol, co děláš. Potom budeš vždy dělat, co jsi zvolil.“ Jonathan Sacks

2. Dávejte si zpětnou vazbu

Přemýšlíte o tom, co jste řekli, co jste udělali, jak jste reagovali a co by jste do příště mohli zlepšit či změnit? Nalijme si sklenici čistého vína a přemýšlejme „proč“ jsme dělali to, co jsme dělali či reagovali, jak jsme reagovali.

Jsme to, co opakovaně děláme. Vynikat v něčem tedy není čin, ale zvyk.

3. Každý den si splňte 1 svůj cíl

Stačí málo. I to málo, opakovaně a pravidelně udělá divy. Je to 365 splněných cílů za rok, 1825 za 5 let, 3650 za 10 let. Jakým člověkem se stanete?

4.  rekapitulujte svůj den

Chcete být efektivní? Když uleháte do postele, „projděte“ si celý svůj den. Ideálně pozpátku, tzn. od ulehnutí do postele až po probuzení.

Stěžujeme si, jak máme málo času, ale přitom žijeme a jednáme tak, jako bychom ho měli nekonečně mnoho.“ Seneca

5. Mluvte o prospěšných tématech

Při konverzaci s druhými mluvte o tom, co jste zažili, kde jste se posunuli a v čem jste se zlepšili. Proč? Je lepší mluvit o životech druhých a hodnotit ho a nebo mluvit o tom, co jste skutečně prožili, jak vás to ovlivnilo či posunulo? I když si to mnohdy neuvědomujeme, jsme vzorem. Chceme být vzorem pozitivním nebo negativním ;)?

„Moudrý člověk hledá všechno v sobě, nerozumný člověk všechno v druhém.“ Confucius

Suma sumárum

Kdo z nás je natolik dokonalý, že už nemusí na sobě pracovat?

Tak pojďme na to, život máme jen jeden.